7. "Tradycja"


Świąteczny obrus bielą stół otula 
Zielona choinka prezentów pilnuje 
Za oknem wicher wraz ze śniegiem hula 
Zaspy z świeżego puchu usypuje 


Aromat potraw nozdrza miło pieści 
Apetyt wzmaga już wśród wszystkich gości 
Na stole pełno, ledwo co się mieści 
Jest ciepło, miło i dużo radości 


Tradycja mówi o jednym nakryciu 
Dla kogoś, kto w Wieczór znienacka zapuka 
Lecz zawsze jest puste, i stoi w ukryciu 
Czeka samotnie, aż ktoś je odszuka 


Zwyczaje w Wigilię niczym dogmat sztywne 
Nikt nie śmie zmienić niczego na jotę 
Tym bardziej by było bardzo to dziwne 
Gdyby w drzwiach ujrzeć samotną istotę 


A dzielić się trzeba, tak obyczaj każe 
Bo nigdy nie wiemy co nas spotka w życiu 
Dziś mamy wszystkiego dostatek, w nadmiarze 
A może zły los gdzieś czyha w ukryciu 


Lecz zadość Tradycji uczynić możemy 
Dzieląc się tylko tym, co tak nam zbywa 
Oddając PROCENT bardzo pomożemy 
A w pustym nakryciu niech miłość ożywa

-Jaro-

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

10. "Wakacje"

13. "Polskie legendy" cz. 2 "Zaczarowane gołębie w Krakowie"

16. "Dziwny Świat"